W ćwierćfinałowej rywalizacji TAURON Pucharu Polski wygrywały tylko przyjezdne. Siatkarki Grota Budowlanych Łódź zaskoczyły wielokrotne mistrzynie Polski z ostatnich lata, wygrywając decydujący mecz w Szczecinie z faworyzowanym Grupą Azoty Chemikiem Police, któremu oddały tylko jednego seta.

Rozgrywany w Szczecinie trzeci mecz ćwierćfinałowy między Grupą Azoty Chemikiem Police a Grot Budowlanymi zaczął się od zaskoczenia, jakim była wygrana łódzkiej drużyny w pierwszym secie (20;25). Sześć punktów zdobytych przez Jovanę Brakocević-Canzian nie pomogło, bo naprzeciw doskonale spisywały się Melis Duru, Monika Fedusio i praktycznie reszta koleżanek. To była zapowiedź poważnych kłopotów policzanek w tym meczu, jednak kibice zgromadzenie w hali nie wierzyli w dramatyczny rozwiązanie pojedynku.

Chemik bowiem wygrał  drugiego seta, ale nie bez problemów. Faworytki miały przewagę, prowadziły w końcówce 23:20, ale ambitne łodzianki przy serwach Małgorzaty Lisiak zdołały wyrównać. Dwa ostatnie punkty zdobyły jednak policzanki. Najpierw technicznym zagraniem zaskoczyła rywalki Łukasik, a potem skuteczną zagrywką popisała się Fabiola.

W trzecim secie Chemik niemal przez cały czas musiał gonić łodzianki. Przy prowadzeniu 21:19 na zagrywkę poszła Jovana Brakocević-Canzian i jej zespół wyrównał. Ale siatkarki Budowlanych się nie załamały i najpierw wyszły na jednopunktową przewagę, a później po asie Aleksandry Kazały miały pierwszego setbola. Gospodynie go obroniły, jednak drugą szansę łodzianki wykorzystały, a seta skończyła Monika Fedusio (23:25).

Kolejna partia była już ostatnią w całej rywalizacji. Końcówka czwartego seta była niesłychanie dramatyczna. Grot Budowlani prowadzili 24:22, dwukrotnie mieli piłkę w górze do ataku, jednak Grupa Azoty Chemik wyrównał. Miał też swoje szanse na doprowadzenie do tie-breaka. Ale łódzkie siatkarki pokazały wielką klasę i waleczność, wygrywając 29:27, a cały mecz 3:1! I to one zagrają o finał z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów !!!

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:23, 23:25, 27:29)

MVP: Melis Durul

Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Kowalewska, Korneluk, Brakocevic-Canzian, Almeida de Souza, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Mędrzyk, Czyrniańska, Sikorska, Stenzel, Jagła.

Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska, Gawlak, Łysiak, Skomorowska.

Źródło: tauronliga.pl