Pojedynek Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa nie był zwykłym meczem o 5. miejsce. Było to pożegnanie rozgrywającego dzisiaj swój ostatni domowy mecz w zawodowej karierze Mariusza Wlazłego. Ostatecznie górą  okazali się warszawiacy wygrywając na wyjeździe 3:1.

Seta symbolicznie od zagrywki rozpoczął syn Mariusza Wlazłego – Arkadiusz, siatkarze Projektu dobrze zaplanowali sobie tę pokazową akcję, którą atakiem z pipe’a kończył… Damian Wojtaszek – libero warszawskiej drużyny. Później jednak zaczęło się już poważne granie w ERGO ARENIE. Na początku seta to warszawiacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Przy wyniku 4:2 Jan Firlej świetnie zgubił blok a na lewym skrzydle widowiskowego „gwoździa” wbił Artur Szalpuk. Podopieczni Piotra Grabana dobrze pracowali na siatce, siatkarze Trefla nie mogli przebić się przez szczelnie ustawiony warszawski blok. Po asie serwisowym Kévina Tillie Projekt wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie. Po dobrym ataku ze środka Patryka Niemca gdańszczanie zdołali zmniejszyć stratę do 3. „oczek”. Przy wyniku 23:20 na potrójny blok nabił się przyjmujący Trefla Gdańsk – Jan Martinez. Pierwszą piłkę setową zmarnował Jan Firlej, który zepsuł zagrywkę, posyłając piłkę daleko w aut. Tym samym odpowiedział mu Lukas Kampa, po pierwszej partii Projekt Warszawa prowadził w Gdańsku 1:0.

Po zmianie stron otwarcie seta należało do siatkarzy Trefla. Gdańszczanie po błędach własnych zawodników Projektu (przełożenie, nieczyste przebicie i dotknięcie siatki) prowadzili 5:1. W późniejszej fazie seta, warszawiacy za sprawą świetnego ataku po prostej Kévina Tillie zdołali zmniejszyć stratę do jednego punktu. Gdy piłkę skończył Artur Szalpuk, na tablicy z wynikiem widniał rezultat 10:10. Gospodarze zdołali ponownie wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale nie na długo. Atak skończył Kowalczyk a Artur Szalpuk popisał się asem serwisowym. Projekt po raz pierwszy w tym secie wyszedł na prowadzenie (15:14).  Po punktowym bloku i widowiskowej akcji, w której główną rolę odegrał Jan Firlej, na czystej siatce kolejny atak skończył Tillie. Projekt Warszawa prowadził już 3. punktami. Seta atakiem z drugiej linii skończył dobrze dysponowany dzisiaj Kévin Tillie.

W trzeciej partii w podstawowej szóstce wyszedł Mariusz Wlazły. Gospodarze ponownie zdołali wyjść na dwupunktowe prowadzenie, które punktowym blokiem podwyższył Sawicki. Gdańszczanie na początku seta prowadzili 4:1. Podopieczni Igora Juricicia utrzymywali przewagę, głównie za sprawą świetnej gry w obronie i na bloku. przy wyniku 16:13 na korzyść Trefla w polu serwisowym pojawił się Mariusz Wlazły. Mistrz Świata z 2014 roku popisał się swoim 804. asem w karierze. W ERGO ARENIE gospodarze prowadzili już 17:13. W końcówce seta Kévin Tillie nabił się na podwójny blok Trefla, gospodarze prowadzili 22:16. Piłkę setową świetnym atakiem z prawego skrzydła skończył Mariusz Wlazły.

Po gorszym 3. secie siatkarze Projektu, weszli w kolejną partię bardzo dobrze. Po 11. punktowym bloku prowadzili w ERGO ARENIE 4:0. Gdańszczanie również dobrze grali na siatce, ręce przełożył Urbanowicz i zatrzymał Kévina Tillie. Gospodarze zmniejszyli stratę do 2. punktów. Chwilę później drugim już w tym meczu asem serwisowym popisał sie Mariusz Wlazły i doprowadzil do remisu. Projekt Warszawa, głównie za sprawą błędów własnych, siatkarzy z Gdańska odskoczyli gospodarzom na 5 „oczek”. Pod koniec seta Trefl zdobywając seryjnie punkty przy zagrywce Zhanga zdołał zmniejszyć stratę do zaledwie jednego punktu. Chińczyk zdobył trzeci już swój w tym meczu punkt bezpośrednio z zagrywki. Trefl Wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. W końcowej fazie seta dwie piłki setowe miała drużyna z Warszawy, wszystkie jednak zostały wybronione a Mikołaj Sawicki asem serwisowym doprowadził do gry na przewagi. Ostatecznie lepszy okazał się Projekt wygrywając 27:25 i cały mecz 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Artur Szalpuk.

Projekt Warszawa – Trefl Gdańśk 3:1 (25:21, 25:20, 18:25, 27:25)
MVP: Artur Szalpuk

Trefl Gdańsk: Głązka, Wlazły, Martinez, Niemiec, Czerwiński, Nasevich, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Droszyński, Zhang, Zaleszczyk, Perry, Pruszkowski

Projekt Warszawa: Kowalczyk, Firlej, Tillie, Wrona, Semeniuk, Nowakowski, Szalpuk, Grobelny, Klapwijk, Janikowski, Weber, Pawlun, Wojtaszek, Jaglarski