Dzisiaj w Bielsko-Białej miejscowy BKS Bostik podejmował ŁKS Commercecon Łódź w ramach półfinału TAURON Ligi. Łodzianki pewnie zwyciężyły 3:0, a ponieważ jest to ich druga wygrana w tej rywalizacji zagrają w wielkim finale, gdzie zmierzą się z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów.

W pierwszą partię znakomicie weszły siatkarki ŁKS-u Łódź. Po skończonym ataku Valentiny Diouf łodzianki prowadziły 4:0. BKS Bielsko-Biała była w stanie zniwelować stratę do 1 punktu po świetnej serii na zagrywce Martyny Borowczak. Siatkarki z Łodzi szybko jednak odzyskały kontrolę nad meczem i odskoczyły bielszczankom na 5 „oczek”. Technicznym plasem po skosie popisała się Valentina Diouf a akcję później punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Aleksandra Gryka, łodzianki powiększyły swoją przewagę i prowadziły już 12:5. Podopieczne Alessandro Chiappiniego kompletnie zdemolowały zespół z Bielska-Białej, w końcowej fazie seta po dotknięciu siatki przez Weronikę Sobiczewską, wygrywały 19:7. Po zepsutej zagrywce Pauliny Damaske, siatkarki ŁKS-u pewnie wygrywają pierwszą partię – 25:15 a w całym meczu prowadzą 1:0.

Na początku drugiego seta siatkarki z Bielska wyglądały nieco lepiej, ale dalej nie były w stanie podjąć walki z łodziankami. ŁKS kontrolował grę i po sporej liczbie błędów BKS-u odskoczył rywalkom na 4 punkty, prowadząc 9:5. Drużyna przyjezdnych powiększała swoją przewagę dzięki wysokiej skuteczności w ataku i dobrej grze w przyjęciu. Bielszczanki zdołały zbliżyć się do rywalek na dwa punkty po autowym ataku Aleksandry Gryki. W końcówce seta po bloku Valentiny Diouf łodzianki wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. Po kiwce Zuzanny Góreckiej na tablicy wyników widniał rezultat 24:17. Łodzianki miały przed sobą 7 piłek setowych. Atakiem ze środka 2. partię skończyła Kamila Witkowska. ŁKS wygrywa 25:18 i jest o krok od wielkiego finału.

W trzeci set zdecydowanie lepiej weszły siatkarki BKS Bielsko-Biała, odskakując rywalkom na 4 punkty. Był to zdecydowanie najlepszy moment BKS-u w tym meczu. Po autowym ataku Pauliny Damaske siatkarki ŁKS-u doprowadziły do remisu, z czteropunktowej przewagi, gospodyniom nie zostało nic. Ponownie na trzypunktowe prowadzenie wyszły siatkarki z Bielska, ŁKS kompletnie nie radził sobie w przyjęciu a błędy łódzkiej drużyny dobrze wykorzystywał BKS. Po punktowym bloku Valentiny Diouf łodzianki ponownie doprowadziły do remisu. W dalszej części 3. seta oglądaliśmy grę punkt za punkt. Kolejny atak skończyła Martyna Borowczak i siatkarki z Bielska-Białej odskoczyły rywalkom na 2 punkty. Ponownie jednak ŁKS po punktowym bloku odrobił straty i wyrównał wynik meczu (20:20).  Przy wyniku 25:25 zagrywkę psuje Borowczak i łodzianki stanęły przed szansą zakończenia spotkania. Piłkę meczową asem serwisowym skończyła Roberta Ratzke, tym samym wprowadziła swój zespół do finału TAURON Ligi.

BKS Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:15, 25:18, 27:25)
MVP: Valentina Diouf
BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Janiuk, Chmielewska, Abramajtys, Szymańska, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Mazur, Nowak
ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Scuka, Piasecka, Drabek, Maj-Erwardt