Karol Świderski

To była świetna noc w wykonaniu polskich piłkarzy. Kamil Jóźwiak oraz Karol Świderski strzelili po golu dla Charlotte FC przeciwko South Georgia Tormenta FC, w ramach meczu III. rundy Pucharu USA.

Zespół Joźwiaka i Świderskiego poradził sobie bez najmniejszych problemów z trzecioligowym South Georgia Tormenta FC wygrywając 4:1. Autorem dwóch goli byli polscy piłkarze. Wynik otworzył w 25. minucie spotkania Kamil Jóźwiak, który efektownym strzałem nożycami wpakował futbolówkę do siatki rywali. Natomiast bramkę na zamknięcie meczu w 84. minucie strzelił Karol Świderski. Polski napastnik zmylił obrońców drużyny przeciwnej i skutecznie przymierzył w prawy róg ustalając wynik meczu na 4:1.

Jóźwiak dziesięć minut po wpisaniu się na listę strzelców opuścił boisko (prawdopodobnie z powodu urazu). Zastąpił go Brandon Cambridge. Świderski na murawie pojawił się w 64. minucie zmieniając Enzo Copettiego. W zespole gospodarzy od samego początku aż do samego końca grał też trzeci Polak – obrońca Jan Sobociński.

Mecze w ramach 1/16 finału Pucharu USA zostaną rozegrane w dniach 9-10. maja.

III. runda Pucharu USA:

Charlotte FC – South Georgia Tormenta FC 4:1 (1:0)

25′ 1:0 Kamil Jóźwiak

56′ 2:0 Enzo Copetti

66′ 3:0 Derrick Jones

84′ 3:1 Matheus Cassini

85′ 4:1 Karol Świderski