Robert Lewandowski

Wczoraj wieczorem FC Barcelona w 31. kolejce ligi hiszpańskiej podjęła Rayo Vallecano. ”Duma Katalonii” przegrała na wyjeździe 1:2. Jedynego gola dla gości strzelił Robert Lewandowski.

W środę, w ramach 31. kolejki La Ligi Polak wyszedł w podstawowym składzie FC Barcelony i w 83. minucie trafił do siatki rywali. Wcześniej to samo próbował uczynić Frank Kessie i to właśnie po jego zablokowanym uderzeniu piłka wpadła pod nogi Lewego, który sfinalizował akcję golem. Polski napastnik tym samym przerwał swoją passę czterech spotkań bez bramki. Dla Roberta Lewandowskiego był to osiemnasty ligowy gol w tym sezonie.

FC Barcelona lideruje w lidze hiszpańskiej z dorobkiem siedemdziesięciu sześciu punktów. Nad drugim Realem Madryt Katalończycy mają przewagę jedenastu oczek.

31. kolejka La Ligi:

Rayo Vallecano de Madrid – FC Barcelona 2:1 (1:0)

19′ 1:0 Alvaro Garcia

53′ 2:0 Fran Garcia

83′ 2:1 Robert Lewandowski