Siatkówka plażowa

Wczoraj wieczorem Michał Bryl w parze z Bartoszem Łosiakiem rozpoczęli zmagania w grupie C Beach Pro Tour Elite 16 w Uberlandii. Ich rywalami byli Holendrzy, których pokonali 2:0. Dziś stanęli na przeciwko Niemców i również z nimi zwyciężyli.

Polscy siatkarze plażowi w czwartek wieczorem mierzyli się z duetem holenderskim: Stefanem Boermansanem i Yorickiem de Grootem. Łosiak wraz z Brylem wyszli z tego pojedynku zwycięsko 2:0. W połowie pierwszego seta wypracowali sobie przewagę pięciu oczek, której nie roztrwonili do końca partii wygrywając 21:17. W drugim secie walka była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Początkowo to Holendrzy objęli stery odskakując na 6:3. Polacy starali się konsekwentnie odrabiać straty, ale wyszło im to dopiero pod sam koniec drugiej partii, kiedy doprowadzili do remisu 16:16. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, ale w samej końcówce dwie ostatnie piłki należały do Bryla i Łosiaka, którzy zwyciężyli 22:20 i w całym meczu 2:0.

Dziś natomiast Polacy podjęli parę niemiecką: Niemca Nilsa Ethlersa i Clemensa Wicklera. Tutaj już nie poszło tak gładko. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były aż trzy sety. Nic jednak nie wróżyło, że będzie aż tak trudno, bo pierwszy set szybko padł łupem Polaków 21:11. Przewaga Bryla i Łosiaka nad Ethlersem i Wicklerem była widoczna gołym okiem. W drugiej partii rywale polskich siatkarzy pozbierali się. Choć wygrana przyszła im z trudem, po grze na przewagi to ostatecznie wymęczyli tego seta zwyciężając 23:21. W tie-breaku znów nasi panowie pokazali swoją wyższość wygrywając pewnie i wysoko 15:9, a w całym drugim spotkaniu grupy C 2:1.

Dziś wieczorem na Polaków będzie czekało ostatnie spotkanie grupowe z Brazylijczykami Felipe i Renato.

I. mecz grupowy:

Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Stefan Boenmarsan/Yorick de Groot 2:0 (21:17, 22:20).

II. mecz grupowy:

Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Nils Ethlers/Clemens Wikler 2:1 (21:11, 21:23, 15:9)