Natalia Dominiak

Zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym rozgrywane są w Budapeszcie. W czwartek przepustkę do zmagań finałowych osiągnęła Natalia Dominiak. Do półfinału dostał się natomiast Łukasz Gutkowski.

Dominiak w środę podczas rundy rankingowej w szermierce wygrała szesnaście walk. Miała też szansę na zgarnięcie premii punktowej, ale to jej się nie udało, bo przegrała już pierwszy pojedynek w rundzie bonusowej. Polka nieźle też zaprezentowała się w pływaniu. Czas 2:17.45 dawał jej jedenaste miejsce w swojej grupie półfinałowej. Z takiej też lokaty rozpoczęła rywalizację w laser runie. Dominiak świetnie wyszedł zarówno bieg jak i strzelanie, przez co wyprzedziała jedną rywalkę po drugiej. Ostatecznie do mety dobiegła na piątym miejscu. To pozwoliło jej awansować do osiemnastoosobowego finału, który będzie kontynuował zmagania w sobotę. Polka łącznie w półfinale zgarnęła 1088 punktów.

W eliminacjach mężczyzn zmagali się z poszczególnymi konkurencjami: Łukasz Gutkowski, Kamil Kasperczak i Sebastian Stasiak. Tylko pierwszy z nich zdobył przepustkę do półfinału. Polski pięcioboista wypadł bardzo podobnie do Dominiak. Łukasz wygrał szesnaście walk, co dało mu dwieście pięć punktów. Gorzej poszło mu na pływalni, gdzie zajął dopiero dwudziestą lokatę. Nadrobił to jednak dobrą dyspozycją biegową i strzelecką w laser runie. Na trasie biegu Gutkowski praktycznie nie miał sobie równych dopadając do mety na trzecim miejscu. W swojej grupie eliminacyjnej pozwoliło mu to na trzecią lokatę, z łączną liczbą 1194 zgromadzonych punktów. Z dalszej rywalizacji odpadli Kasperczak (dwudziesta druga lokata) i Stasiak (trzynasta pozycja).