Tenis

Magdalena Fręch przegrała z Amerykanką Jessicą Pegulą 6:7, 1:6 w meczu II rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie.

Magdalena Fręch spotkanie z trzecią rakietą świata rozpoczęła od straty serwisu w gemie otwierającym spotkanie. W kolejnych gemach zawodniczki wygrywały pewnie przy własnych serwisach jednak w szóstym to łodzianka miała break pointa jednak nie wykorzystała go. To co nie udało się w szóstym gemie udało się w dziesiątym w którym Fręch przełamała trzecią rakietę świata i doprowadziła do wyrównania. O zwycięstwie w 1 secie zdecydował tiebreak w którym lepsza okazała się Amerykanka wygrywając 7:5.

W drugim dominowała już Jessica Pegula, która przełamała Polkę w czwartym gemie, a przy stanie 4:1 Fręch ponownie przegrała gema przy własnym serwisie po tym jak Amerykanka wykorzystała czwartego break pointa. Pewna siebie Pegula przegrała gema przy własnym serwisie co pozwoliło 25-latce doprowadzić do stanu 5:2 dla rywalki. Przy własnym serwisie reprezentantka Polski zdobyła gema wygrywając do 30. Niestety kolejny gem padł łupem Peguli, która wygrała seta 6:3 i awansowała do kolejnej rundy.