Natalia Dominiak
Foto: Facebook Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego

W finale Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym kobiet wystąpiła w sobotę Natalia Dominiak. Polka w Budapeszcie uplasowała się na jedenastej pozycji. 

Polska pięcioboistka udowodniła swoją dobrą formę na Węgrzech. Do finału przystąpiła z dwieście siedmioma punktami wywalczonymi w rundzie półfinałowej szermierki (205. w rundzie głównej, 2. w rundzie bonusowej), co dawało jej czternaste miejsce.

Wczoraj podczas rywalizacji finałowej zdobyła dwieście dziewięćdziesiąt trzy punkty w jeździe konnej. Podczas parkuru straciła zaledwie siedem oczek, co klasyfikowało ją na dziesiątej lokacie. Jeszcze lepiej poradziła sobie w pływaniu, gdzie była o włos od poprawienia swojego rekordu życiowego na 200 m. Czas 2:16:52 pozwolił jej zdobyć dwieście siedemdziesiąt siedem punktów i siódmą pozycję w tej konkurencji. Na koniec Polka zmagała się z laser runem startując jako dziewiąta z trzydziestoma dziewięcioma sekundami straty do węgierskiej liderki Michelle Gulyas. Dominiak dobrze spisała się w biegu i na strzelnicy osiągając ósmy czas. To jednak nie pozwoliło jej utrzymać zajmowanej dziewiątej lokaty w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie Polka zakończyła zmagania na jedenastej pozycji.

Wyniki Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym kobiet: 

1. Blanka Guzi – 1424 pkt.

2. Michelle Gulyas – 1422 pkt +0:02

3. Salma Abdelmaksoud – 1419 pkt +0:05


11. Natalia Dominiak – 1384 +0:40

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!