Magdalena Fręch

Magdalena Fręch przegrała w ćwierćfinale turnieju w Saint-Malo z Amerykanką Katie Volynets.

25-letnia tenisistka, która była faworytką pojedynku z Amerykanką spotkanie od pewnie wygranego gema. Niestety już w trzecim gemie Polka została przełamana. W kolejnym gemie Fręch odebrała podanie Volynets i doprowadziła do wyrównania. W kolejnych gemach reprezentantka Polski grała nerwowo co przełożyło się na dwa przełamania i zwycięstwo Volynets.

W drugim secie Łodzianka przegrywała już 3:1 po tym jak oddała podanie rywalce by po chwili przełamać rywalkę. Niestety po chwili na tablicy wyników było już 2:4 po tym jak Amerykanka wykorzystała drugiego break pointa. Do końca seta Polka nie potrafiła odwrócić losów spotkania i przegrała 6:3.