Śląsk Wrocław udanie zaczął zmagania fazy play-off, wygrywając pierwsze spotkanie we Wrocławiu z Treflem Sopot. Drużyna z Dolnego Śląska od pierwszej kwarty dominowała nad gdańszczanami, powiększając prym przez dwie kolejne kwarty. Ostatnią wyraźnie wygrali zawodnicy z Trójmiasta, jednak zwycięstwo wrocławian ani przez moment nie było wątpliwe.

Od samego początku wrocławianie pokazywali zdecydowanie większą energię – po zagraniach Łukasza Kolendy i Ivana Ramljaka mieli sześć punktów przewagi. To nie był koniec, bo do ataku włączali się też DJ Mitchell oraz Jeremiah Martin. Wracający do gry Garrett Nevels oraz Jarosław Zyskowski zmniejszali lekko straty, ale po 10 minutach prowadzenie było pewne – 25:19. W drugiej kwarcie WKS Śląsk powiększał swoją przewagę. Kolejne świetne akcje kończyli Artiom Parachowski oraz Jeremiah Martin, a różnica wzrosła do 14 punktów. Jean Salumu starał się na to reagować, ale to było zdecydowanie za mało. Ostatecznie gospodarze po pierwszej połowie wygrywali 46:32.

Na początku trzeciej kwarty Justin Bibbs trafił dwa rzuty i dawał sporo spokoju ekipie trenera Ertugrula Erdogana. Po późniejszych trójkach Ivana Ramljaka i Jakuba Karolaka przewaga wzrosła do 22 punktów. Drużyna z Sopotu liczyła na Andrzeja Plutę – to właśnie jego trójki zbliżały sopocian do 11 punktów. Dzięki kolejnym akcjom Łukasza Kolendy po 30 minutach było jednak 66:50. W kolejnej części spotkania wrocławianie przede wszystkim kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ekipa trenera Żana Tabaka z kolei powoli zmniejszała straty – po rzutach wolnych Strahinji Jovanovicia brakowało im tylko dziewięciu punktów do remisu. Na dużo więcej WKS Śląsk już nie pozwolił i ostatecznie zwyciężył 80:73.

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 80:73 (25:19, 21:13, 20:18, 14:23)

Śląsk: Martin 14, Dziewa 13, Kolenda 10, Karolak 10, Ramljak 8, Parachouski 7, Pušica 6, Mitchell 5, Bibbs 5, Gołębiowski 2, Nizioł 0, Tomczak 0.

Trefl: Moten 16, Pluta 13, Kolenda 11, Zyskowski 8, Radić 6, Salumu 5, Nevels 4, Kulikowski 4, Jovanović 4, Gordon 2.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Śląska.

Źródło: Biuro prasowe Energa Basket Liga