21-letnia Maja Chwalińska, w parze z Czeszką Jesiką Maleckovą, sięgnęła po tytuł w grze podwójnej turnieju tenisowego ITF w Pradze.

Zawodniczki BKT Advantage Bielsko-Biała pokonały w finale czesko-australijską parę Kucmova/McPhee (6:0 7:6 (5)).

W pierwszym secie, wygranym do zera, Polka i Czeszka nie musiały bronić żadnego break-pointa. Drugi set był już zdecydowanie cięższy dla 21-letniej Polki i jej partnerki deblowej. Rywalki wyszły w pewnym momencie na prowadzenie 5:3 przy własnym serwisie. Nie udało im się jednak utrzymać podania. Mecz zakończył się tie-breakiem w drugim secie, którego Maja Chwalińska i Jesika Maleckova wygrały 7:5.

Turniej w Pradze opiewał w pulę nagród w wysokości 60 tysięcy dolarów amerykańskich. Dla Mai Chwalińskiej jest to już siódmy triumf deblowy w turnieju tej rangi.