Dzisiejsze spotkanie było ostatnią szansą dla zespołu BKS BOSTIK Bielsko-Biała na powrót do walki o brązowy medal w TAURON Lidze. Gospodynie przegrały wcześniejsze dwa mecze z drużyną Grot Budowlani Łódź kolejno 1:3 i 0:3. Łodzianki i tym razem okazały się lepsze (3:1), a to oznacza, że to one znajdą się na najniższym stopniu podium w tegorocznych rozgrywkach TAURON Ligi.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły łodzianki, które po ataku Meris Durul objęły prowadzenie 7:3. Siatkarki z Bielska-Białej szybko zdołały jednak zniwelować stratę i po świetnej przesuniętej krótkiej i punktowym ataku Pauliny Damaske, traciły do przyjezdnych tylko 1 „oczko”. Martyna Borowczak szczelnie ustawiła blok i doprowadziła tym samym do remisu (10:10). Po słabym początku BOSTIK nie tylko walczył z łodziankami punkt za punkt, ale i wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Przewagę do trzech „oczek” punktowym blokiem podwyższyła Magdalena Janiuk (20:17). Łodziankom zależało na zamknięciu pojedynku w trzech setach i nie chciały dać za wygraną. Po słabej wystawie Borowczak nie była w stanie przebić piłki przez siatkę. Tym samym ekipa gości doprowadziła do remisu, co zapowiadało wielkie emocje w końcówce seta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść po asie serwisowym Nikoli Abramajtys i punktowym ataku Damaske przechyliły siatkarki BKS-u wygrywając pierwszą partię 26:24.

Drugiego seta lepiej zaczął BOSTIK i po kolejnym punktowym bloku prowadziły 4:2. Łodzianki po precyzyjnym ataku po prostej Kazały doprowadziły do remisu (9:9), chwilę później Majka Szczepańska-Pogoda nie trafiła w boisko i Grot Budowlani Łódź wypracował sobie dwupunktową zaliczkę. Siatkarki z Bielska-Białej zdołały jednak wyrównać i w dalszej części drugiej partii oglądaliśmy już grę punkt za punkt. Przy wyniku 17:18 na korzyść przyjezdnych, świetnym atakiem z pipe’a popisała się Monika Fedusio, dzięki której łodzianki wróciły do dwóch punktów przewagi. W końcówce seta drużyna „Budowlanych” za sprawą skutecznego ataku Kazały wypracowała sobie trzy punkty zaliczki. Następnie zagrywkę zepsuła Szczepańska-Pogoda a Monika Fedusio świetnie obiła bielsko-bialski blok. Tym samym Grot Budowlani Łódź wygrał drugą partię 25:22 i w całym meczu doprowadził do remisu 1:1.

Początek trzeciej partii należał do zespołu gości. Asem serwisowym popisała się Aleksandra Kazała, dając przyjezdnym czteropunktową zaliczkę (7:3). „Budowlane” świetnie grały zarówno w przyjęciu, jak i w obronie oraz kończyły kolejne piłki z ataku. Gospodynie natomiast zawodziły w zagrywce. W dalszej części seta łodzianki powiększały swoją przewagę i po autowym ataku Majki Szczepańskiej-Pogody prowadziły w Bielsku-Białej już 17:9. Siatkarki BKS-u popełniały kolejne błędy, które przyjezdne regularnie wykorzystywały. W końcówce seta Fedusio obiła blok i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 20:12. Trzecią partię skutecznym atakiem skończyła Kazała, tym samym łodzianki wygrały 25:17, a w całym meczu objęły prowadzenie 2:1.

Początek czwartego seta był niezwykle wyrównany. Przy wyniku 7:6 na korzyść BKS-u, Melis Durul popisała się świetnym technicznym plasem po skosie i wyrównała stan rywalizacji. Po skutecznym ataku Lisak „Budowlane” objęły dwupunktowe prowadzenie (10:8). Siatkarki BKS-u nie dawały za wygraną i konsekwentnie odrabiały straty, w efekcie czego po punktowym ataku Pauliny Damaske bielszczanki doprowadziły do remisu (18:18). Końcówka seta zapowiadała się bardzo emocjonująco, bo BOSTIK musiał zrobić absolutnie wszystko by wygrać i przywrócić nadzieję na brązowy medal. Łodzianki również nie odpuszczały i po obiciu bloku przez Durul, prowadziły 20:19. Po raz kolejny świetnie zafunkcjonował bielsko-bialski blok i to gospodynie przybliżyły się do wygrania czwartej partii (23:20). Grot Budowlani Łódź za sprawą autowego ataku Szczepańskiej-Pogody zmniejszył stratę do jednego „oczka”, następnie na bloku popracowała Sobolska i na tablicy wyników widniał rezultat 23:23. W Bielsku-Białej po kolejnym bloku Sobolskiej oglądaliśmy grę na przewagi. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół z Łodzi, wygrywając czwartą partię 27:25 i cały mecz 3:1. Tym Samym Grot Budowlani Łódź zapewnił sobie brązowy medal w tegorocznych rozgrywkach TAURON Ligi.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (26:24, 22:25, 17:25, 25:27)
MVP: Monika Fedusio
Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak, Skomorowska
BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Chmielewska, Abramajtys, Szymańska, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Mazur, Nowak