Szymon Marciniak
Foto: laczynaspilka.pl

Polski sędzia Szymon Marciniak został wyznaczony na arbitra głównego finału Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej pomiędzy Al-Hilal Saudi, a Al-Wehda Club. 

Już dziś Marciniak o godzinie 20:00 wybiegnie w Arabii Saudyjskiej (Dżuddzie) na boisko wraz ze swoimi asystentami: Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem. Obaj panowie będą pomagać mu na liniach. W wozie VAR natomiast zasiądzie Tomasz Kwiatkowski.

Wcześniej dużo spekulowano o prawdopodobieństwie poprowadzenia finału Ligi Mistrzów czy chociażby Ligi Europy bądź Ligi Konferencji Europy przez Marciniaka. Teraz wydaje się, że dużo bardziej realne jest wyznaczenie Polaka na mecz rewanżowy 1/2 finału pomiędzy Manchesterem City, a Realem Madryt. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że Polak nie widnieje już w wykazie obsady na 32. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, a początkowo miał sędziować mecz poniedziałkowy Warty Poznań z Radomiakiem Radom.

Czy faktycznie Marciniak będzie gwizdał w półfinale? Dowiemy się już wkrótce. Na dziś z pewnością można powiedzieć, że polski sędzia jakiś finał do poprowadzenia już dostał (ten dziś w Arabii Saudyjskiej). Można jedynie kłócić się o jego prestiż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!