Alicja Rosolska

Już na pierwszej rundzie swoje zmagania deblowe w WTA 1000 w Rzymie zakończyła Alicja Rosolska w parze z Belgijką Kirsten Flipkens.

Rosolska i Flipkens zmierzyły się z duetem austriacko-belgijskim Storm Hunter i Elise Mertens. Polka wraz z Belgijką przegrała już w pierwszej rundzie turnieju 1:2.

Pierwszy set to był istny pogrom. Rosolska i Flipkens kompletnie nie potrafiły się przeciwstawić Hunter i Mertens. Tenisistki mknęły po zwycięstwo w bardzo szybkim tempie wygrywając zarówno przy swoim jak i cudzym przełamaniu. Polka i Belgijka miały ogromny problem z returnem, który praktycznie w ich parze nie funkcjonował. Do tego przy własnym pierwszym podaniu nie wygrywały zbyt wielu piłek. Aż trzykrotnie Hunter i Mertens odebrały serwis swoich rywalek zwyciężając po zaledwie dwudziestu dwóch minutach 6:0.

W drugiej partii Rosolska i Flipkens nareszcie się ocknęły z letargu. W końcu zaczęły grać lepiej, co doprowadziło je od razu do przełamania przeciwniczek. Bardzo szybko mogły to wyrównać Hunter i Mertens, ale nie wykorzystały tej okazji. Dopiero w ósmym gemie były w stanie doprowadzić do wyrównania 4:4. Wcześniej swoją szansę do jeszcze większego odskoczenia miały Polka i Belgijka, ale rywalki świetnie się wybroniły. W jedenastym gemie Rosolska i Flipkens przełamały rywalki, ale pomimo trzech piłek setowych w kolejnym gemie nie potrafiły zakończyć tego seta na swoją korzyść. Co więcej zostały odłamane. Duet z polską tenisistką musiał więc liczyć na tie-breaka. W nim na całe szczęście udało się wygrać Rosolskiej i Flipkens 8-6.

O losach całego meczu decydował super tie-break. Zdecydowanie lepiej rozpoczęły go przeciwniczki Polki i Belgijki wychodząc na prowadzenie 3-0. Rosolska i Flipkens nie poddawały się i próbowały nadgonić duet przeciwny. Mimo podejmowanych prób końcowo musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając 4-10 i w całym spotkaniu 1:2.

1/16 finału deblowego WTA 1000 w Rzymie:

Kirsten Flipkens/Alicja Rosolska – Storm Hunter/Elise Mertens 1:2 (0:6, 7:6 (8-6), [4-10]))