Robert Lewandowski już oficjalnie został Mistrzem Hiszpanii wraz z FC Barceloną, która dziś w ramach 34. kolejki La Ligi wygrała na wyjeździe z Espanoylem 4:2. Dwie bramki dla ”Dumy Katalonii” były autorstwa RL9.

Przed tym spotkaniem prawie wszystko było jasne. Jeśli FC Barcelona chciała zapewnić sobie tryumf w lidze hiszpańskiej to musiała pokonać RCD Espanyol i to właściwie załatwiało sprawę. Duma Katalonii więc nie czekała i od razu ruszyła do ataku. W 11. minucie meczu polski napastnik Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania. Drugiego gola dołożył jeszcze przed przerwą w 40. minucie. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu RL9 ma dwadzieścia jeden bramek, co plasuje go na fotelu króla strzelców La Ligi.

Espanyol nie zamierzał ułatwiać zadania FC Barcelonie i odpowiedział dwoma bramkami w drugiej połowy. To było już jednak lekko za późno aby walczyć w tym spotkaniu chociażby o remis. Barcelona po dublecie Lewego, golu Balde prowadziła 3:0, a potem 4:0 kiedy swojego gola w początkowych minutach drugiej połowy dołożył Kounde. Nawet po trafieniu w końcówce Puado i Joselu Katalończycy nie musieli się niczego obawiać. Dzięki zwycięstwu nie pozostawili już nawet matematycznych szans drugiemu w tabeli Realowi Madryt na obronę Mistrzostwa Hiszpanii.

Dla FC Barcelony to 27. mistrzostwo kraju w historii. Do zapewnienia sobie Mistrzostwa Hiszpanii Barcelonie wystarczyło osiemdziesiąt pięć oczek. Poprawić swój dorobek piłkarze Dumy Katalonii będą mieć okazję w czterech ostatnich kolejkach La Ligi.

34. kolejka hiszpańskiej La Ligi:

RCD Espanoyl – FC Barcelona 2:4 (0:3)

11′ 0:1 Robert Lewandowski

20′ 0:2 Alejandro Balde

40′ 0:3 Robert Lewandowski

53′ 0:4 Jules Kounde

73′ 1:4 Javi Puado