Jan Zieliński

Oprócz turnieju gry pojedynczej, na kortach ziemnych w Rzymie, rozgrywany jest również turniej debla. Do gry podwójnej przystąpili z Polaków: Hubert Hurkacz, Jan Zieliński, Magda Linette i Alicja Rosolska.

Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys awansowali do 1/8 finału turnieju Italian Open. W pierwszej rundzie pokonali Hiszpana Davida Vegę Hernandeza i Amerykanina Maxime’a Cressy’ego 6:3 6:3. Mecz od początku przebiegał po myśli Polaka i zakończył się w 77 minut. Jan Zieliński zajmuje obecnie 17. miejsce w rankingu deblowym.

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz, który występował w parze z Hiszpanem Davidovichem Fokiną, przegrał w trzysetowym pojedynku przeciwko włoskiej parze Pellegrino/Vavassori 4:6 6:3 6:10.
Polak odpadł z obydwu drabinek, zarówno singlowej, jak i deblowej w Rzymie.

Magda Linette

Po odpadnięciu z turnieju singlowego, Polka wciąż walczy o tytuł deblowy. W parze z Czeską Vondrousovą wygrały z tajwańską parą Chan H-C./Chan L. 7:6 (7) 4:6 12:10.

W 1/8 finału zmierzą się z ukraińsko-łotewską parą Kiczenok/Ostapenko.

Alicja Rosolska

Polka, w parze z Belgijką Kirsten Flipkens, uległy australijsko-belgijskiej parze Hunter/Mertens. Starcie było zacięte, mecz zakończył się dopiero w trzecim secie. Po 105 minutach pojedynku górą były przeciwniczki. Mecz zakończył się wynikiem 0:6 7:6 (6) 4:10.

W Rzymie pozostają już tylko trzej Polacy. W turnieju deblowym Magda Linette i Jan Zieliński. W singlu z kolei jedynym reprezentantem Polski jest Iga Świątek.