Marek Saganowski
Foto: Twitter @WislaPlockSA

Duże zmiany nadchodzą w Wiśle Płock. Dotychczasowy szkoleniowiec ,,Nafciarzy” Pavol Stano rozwiązał umowę z płocczanami. Nowym trenerem Wisły będzie Marek Saganowski. 

45-letni Słowak Pavol Stano wraz ze swoim asystentem Norbertem Gul’ą zakończyli z dniem dzisiejszym współpracę z Wisłą Płock za porozumieniem stron. Stano trenował ,,Nafciarzy” od 7. marca 2022 r. Ten sezon w PKO BP Ekstraklasie Wiślacy rozpoczęli bardzo dobrze od liderowania po pierwszych dziewięciu kolejkach. Później jednak było już gorzej, a w rundzie wiosennej płocczanie zaczęli diametralnie spadać w tabeli Ekstraklasy. W przeciągu piętnastu kolejek zdobyli zaledwie dziewięć oczek, co aktualnie plasuje ich na odległej pozycji. W dodatku Wisła nadal nie ma zapewnionego udziału w najwyższej klasie polskich rozgrywek. To wszystko spowodowało, że zarząd Wisły Płock zdecydował o zmianie trenera. Stano łącznie prowadził Wisłę w czterdziestu czterech spotkaniach, w tym czterdziestu dwóch ligowych. Jego bilans to piętnaście zwycięstw, siedem remisów i dwadzieścia przegranych.

Nowym szkoleniowcem ,,Nafciarzy” został ogłoszony Marek Saganowski. 44-latek podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2024 r. z opcją przedłużenia o kolejny rok. W swojej karierze trenerskiej Saganowski prowadził między innymi Legię Warszawę (jako asystent w trzech meczach: dwukrotnie podczas zawieszenia głównego szkoleniowca – Vukovicia i raz w Superpucharze Polski po odejściu Michniewicza). Ostatnio trenował drugoligowy Motor Lublin oraz Pogoń Siedlce występującą w eWinner 2.lidze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!