Magda Linette i Marketa Vondrousova zakończyły zmagania na drugiej rundzie deblowej WTA 1000 w Rzymie. Polsko-czeski duet przegrał z rozstawionymi z numerem dwa Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Łotyszką Jeleną Ostapienko 0:2.

Koncert wzajemnych przełamań mieliśmy w pierwszym secie. O ilości ich może świadczyć chociażby liczba Linette i Vondrousovej, których podanie było odbierane aż trzykrotnie w tej partii. Polka i Czeszka jednak również przełamywały swoje rywalki. Tyle tylko, że zrobiły to zaledwie dwukrotnie. W dziewiątym gemie przy podaniu Ukrainki i Łotyszki były bezsilne. Kiczenok i Ostapienko skończyły seta wygraną 6:3 wykorzystując drugą piłkę setową.

Drugi set mógł potoczyć się zupełnie inaczej gdyby Magda Linette i Marketa Vondrousova przełamały przeciwniczki. Miały do tego okazję, ale Ukrainka i Łotyszka umiejętnie się wybroniły. W dalszej części drugiej partii to Kiczenok i Ostapienko przeważały, czym doprowadziły dwukrotnie do odebrania serwisu duetowi polsko-czeskiemu. W decydującym, ósmym gemie para ukraińsko-łotewska wyszła na prowadzenie 40:0 i od wygranej dzieliła je jedna skończona wymiana. Musiały na nią poczekać aż trzy piłki setowe. Przy czwartej sforsowały obronę Linette i Vondrousovej zwyciężając 6:2 i w całym spotkaniu 2:0.

II. runda deblowa WTA 1000 w Rzymie:

Ludmiła Kiczenok / Jelena Ostapienko – Magda Linette / Marketa Vondrousova 0:2 (6:3, 6:2)