Alicja Rosolska

Ostatni sprawdzian przed French Open nie wyszedł po myśli Alicji Rosolskiej, która wraz z hiszpanką Cristiną Bucsą przegrała już w pierwszej rundzie WTA 250 w Strasburgu.

Polka i Hiszpanka w pierwszej rundzie zmierzyły się z duetem amerykańskim Sophie Chang & Angelą Kulikov. W pierwszym secie Rosolska i Bucsa przełamały swoje rywalki w siódmym gemie i to już wystarczyło im do zwycięstwa w premierowej odsłonie. Amerykanki są same sobie winne, bo okazję na odebranie podania Rosolskiej i Bucsie miały wcześniej, w czwartym gemie, ale nie wykorzystały tego. Ostatecznie Polka i Hiszpanka wygrały 6:4.

Drugi set rozpoczął się od szybkiego przełamania ze strony Rosolskiej i Bucsy. Para hiszpańsko-polska nie utrzymała zbyt długo swojego prowadzenia. Już w czwartym gemie to para z Polką straciła swoje podanie, przez co Chang i Kulikov doprowadziły do wyrównania 2:2. To samo zrobiły w ósmym gemie i od zwycięstwa w secie dzieliło je naprawdę niewiele. Rosolska i Bucsa dzielnie broniły piłki setowe, ale przy trzeciej były już bezradne przegrywając 3:6.

O ostatecznym wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break. W nim Amerykanki błyskawicznie zdobyły zaliczkę 5-2. Mimo podjętej próby odrobienia tych strat Rosolskiej i Bucsie to nie wychodziło. Jako pierwsze dziesiąte oczko zdobyły Chang i Kulikov wygrywając 10-6 i w całym meczu 2:1.

I. runda turnieju deblowego WTA 250 w Strasburgu:

Sophie Chang / Angela Kulikov – Alicja Rosolska / Cristina Bucsa 2:1 (4:6, 6:3, [10-6])