Magda Linette po trzysetowym boju awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Strasburgu po pokonaniu Hiszpanki Cristine Bucs.

Początek spotkania należał do Hiszpanki, która dwukrotnie przełamała Linette i prowadziła już 0:3. Po szybkich trzech gemach Polka przebudziła się i doprowadziła do wyrównania wykorzystując błędy rywalki. Niestety Linette po raz kolejny oddała własne podanie i ostatecznie przegrała 4:6.

W drugim secie Polka zaczęła grać pewniej i nie popełniała błędów, a efektem tego było prowadzenie 3:0, które 21 rakieta świata utrzymała do końca seta i wygrała 6:2.

Decydująca partii rozpoczęła się od przegranego serwisu Linette, która po chwili 31-latka odpowiedziała i doprowadziła do wyrównania. W kolejnych gemach zawodniczki utrzymały własne podanie. Hiszpanka w pewnym momencie potrzebowała pomocy medycznej, a po powrocie do gry miała problemy z poruszaniem się co wykorzystała Linette i wygrała ostatecznie 6:2.