Alicja Klasik
Foto: Facebook Polski Związek Szermierczy

Od wczoraj trwają Mistrzostwa Europy w szermierce do lat 23 w Budapeszcie. Dziś na trzecim stopniu podium stanęła szpadzistka Alicja Klasik. 

Polska szpadzistka rozpoczęła rywalizację od walki z Austriaczką Leonore Praxmarer. Klasik szybko okazała się od niej lepsza zwyciężając wysoko 15:5. W kolejnej rundzie mierzyła się z Włoszką Emilią Rossatti, a później z Węgierką Tamarą Gnam. Pierwszy pojedynek nasza szpadzistka wygrała w stosunku 15:13, a drugi 15:12. Dopiero w półfinale zatrzymała ją Ukrainka Emili Conrad. Alicja Klasik przegrała z nią minimalnie o jeden punkt (14:15), co zadecydowało o braku możliwości walki o złoto. Mimo tego Polka mogła cieszyć się z trzeciego miejsca, które daje jej brązowy krążek młodzieżowej imprezy mistrzowskiej.

Na starcie poza Alicją Klasik mieliśmy też: Barbarę Brych, Zofię Janelli, Glorię Klughardt. Najwyżej z nich sklasyfikowana została Brych, która w pierwszej rundzie zwyciężyła nad Austriaczką Huber 15:11, a później wygrała z koleżanką reprezentacyjną Janelli 15:14. To wszystko złożyło się na ostatecznie trzynaste miejsce. Pozostałe dwie Polki znalazły się poza czołową dwudziestką.

Dobrze we florecie mężczyzn spisali się: Jan Jurkiewicz, Maciej Bem, Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski. Mimo, że żaden z panów nie zdołał zdobyć medalu to każdy z nich dotarł do etapu chociaż 1/8 finału, co można uznać za naprawdę spory sukces. Najwyżej zaszedł Jurkiewicz pokonując Włocha Federico Pistorio (15:7), a potem De Badtsema z Francji (15:6). W 1/4 finału Jurkiewicz przegrał z Włochem Tommaso Martinim 9:15, co dało mu piątą lokatę na koniec. W drodze do ósmego miejsca Bem musiał odprawić z kwitkiem Henriego Aska ze Szwecji (15:9) oraz Moritza Lechnera z Austrii (15:6). Polak zatrzymał się dopiero na Włochu Giulio Lombardim przegrywając 5:15.

Wyniki ME U23 w szpadzie kobiet:

1. Emili Conrad

2. Sara Maria Kowalczyk

3. Angeline Favre, Alicja Klasik


13. Barbara Brych

30. Zofia Janelli

43. Gloria Klughardt

Wyniki ME U23 we florecie mężczyzn:

1. Giulio Lombardi

2. Gergo Szemes

3. Tommaso Martini, Gergely Toth


5. Jan Jurkiewicz

8. Maciej Bem

15. Adam Podralski

16. Mateusz Kwiatkowski

 

Poprzedni artykuł[FOTORELACJA] eWinner II Liga: Lech II Poznań – Znicz Pruszków
Następny artykułPolki poznały rywalki w Bille Jean King Cup! Niełatwe zadanie przed naszymi tenisistkami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!