Alicja Klasik
Foto: Facebook Polski Związek Szermierczy

Od wczoraj trwają Mistrzostwa Europy w szermierce do lat 23 w Budapeszcie. Dziś na trzecim stopniu podium stanęła szpadzistka Alicja Klasik. 

Polska szpadzistka rozpoczęła rywalizację od walki z Austriaczką Leonore Praxmarer. Klasik szybko okazała się od niej lepsza zwyciężając wysoko 15:5. W kolejnej rundzie mierzyła się z Włoszką Emilią Rossatti, a później z Węgierką Tamarą Gnam. Pierwszy pojedynek nasza szpadzistka wygrała w stosunku 15:13, a drugi 15:12. Dopiero w półfinale zatrzymała ją Ukrainka Emili Conrad. Alicja Klasik przegrała z nią minimalnie o jeden punkt (14:15), co zadecydowało o braku możliwości walki o złoto. Mimo tego Polka mogła cieszyć się z trzeciego miejsca, które daje jej brązowy krążek młodzieżowej imprezy mistrzowskiej.

Na starcie poza Alicją Klasik mieliśmy też: Barbarę Brych, Zofię Janelli, Glorię Klughardt. Najwyżej z nich sklasyfikowana została Brych, która w pierwszej rundzie zwyciężyła nad Austriaczką Huber 15:11, a później wygrała z koleżanką reprezentacyjną Janelli 15:14. To wszystko złożyło się na ostatecznie trzynaste miejsce. Pozostałe dwie Polki znalazły się poza czołową dwudziestką.

Dobrze we florecie mężczyzn spisali się: Jan Jurkiewicz, Maciej Bem, Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski. Mimo, że żaden z panów nie zdołał zdobyć medalu to każdy z nich dotarł do etapu chociaż 1/8 finału, co można uznać za naprawdę spory sukces. Najwyżej zaszedł Jurkiewicz pokonując Włocha Federico Pistorio (15:7), a potem De Badtsema z Francji (15:6). W 1/4 finału Jurkiewicz przegrał z Włochem Tommaso Martinim 9:15, co dało mu piątą lokatę na koniec. W drodze do ósmego miejsca Bem musiał odprawić z kwitkiem Henriego Aska ze Szwecji (15:9) oraz Moritza Lechnera z Austrii (15:6). Polak zatrzymał się dopiero na Włochu Giulio Lombardim przegrywając 5:15.

Wyniki ME U23 w szpadzie kobiet:

1. Emili Conrad

2. Sara Maria Kowalczyk

3. Angeline Favre, Alicja Klasik


13. Barbara Brych

30. Zofia Janelli

43. Gloria Klughardt

Wyniki ME U23 we florecie mężczyzn:

1. Giulio Lombardi

2. Gergo Szemes

3. Tommaso Martini, Gergely Toth


5. Jan Jurkiewicz

8. Maciej Bem

15. Adam Podralski

16. Mateusz Kwiatkowski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!