Foto: Facebook Polski Związek Szermierczy

Mistrzostwa Europy U23 w szermierce dobiegły końca. Ostatniego dnia wicemistrzostwo wywalczyli sobie polscy floreciści. Bliskie szczęścia były też szpadzistki, ale ostatecznie uplasowały się tuż za podium. 

W Budapeszcie Polacy zakończyli ME U23 w szermierce z przytupem. Floreciści w składzie: Maciej Bem, Jan Jurkiewicz, Mateusz Kwiatkowski, Adam Podralski rozpoczęli rywalizację od 1/8 finału. Tam jednak nie musieli się natrudzić, bo mieli wolny los, co dało im z automatu kwalifikację do ćwierćfinału. W nim pokonali Brytyjczyków 45:33, a później w półfinale Węgrów 45:40. W wielkim finale przegrali z Francją po całkiem wyrównanym pojedynku 36:45. Doświadczeni już na arenie seniorskiej floreciści pomieszani z młodością przywiozą z Budapesztu srebrny medal.

Niewiele do brązowego krążka brakło polskim szablistką. Liderka kadry Zuzanna Cieślar wraz z Zuzanną Lenkiewicz, Darią Skonieczną i Małgorzatą Zawodniak w 1/8 finału podobnie jak było to u panów otrzymały wolny los. W 1/4 natomiast zmierzyły się z Ukrainą, gdzie po piekielnie wyrównanym pojedynku zwyciężyły minimalnie 45:44. Półfinał był równie dramatyczny, ale tym razem z korzyścią dla rywalek, a konkretniej dla Włoszek, które wygrały 45:42. Polki miały jeszcze szansę w meczu o trzecie miejsce, ale tam Francuzki nie oddały brązowego medalu (45:34).

Słaby występ zaliczyli szpadziści. Panowie w zestawieniu: Hubert Klughardt, Jan Sosze, Bartłomiej Szurlej i Piotr Urban zajęli dopiero trzynaste miejsce. W 1/16 finału mieli wolny los, a w 1/8 przegrali z Hiszpanami 38:45. Następnie walczyli o miejsca 9-13. Tam ponieśli klęskę z Włochami 33:45. Pozostał im więc bój o lokaty 13-16. Tutaj w końcu Polacy zaczęli wygrywać. Najpierw odprawili z kwitkiem Wielką Brytanię 45:37, a potem Finlandię 45:36.

Wyniki drużynowe ME U23 we florecie mężczyzn:

1. Francja

2. Polska

3. Włochy

Wyniki drużynowe ME U23 w szabli kobiet drużynowo:

1. Włochy

2. Niemcy

3. Francja


4. Polska

Wyniki drużynowe ME U23 w szpadzie mężczyzn drużynowo:

1. Francja

2. Węgry

3. Szwajcaria


13. Polska

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!