W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Polscy reprezentanci wracają ze słoweńskiego Bled z jednym złotym krążkiem wywalczonym przez męską czwórkę podwójną.

Pierwsza seniorska, wioślarska impreza nie przyniosła wielu medali dla Polaków. Kibice wioseł muszą pocieszyć się jednym, ale za to z najcenniejszego kruszcu medalem.

Ostatniego dnia rywalizacji najbliżej krążka była para naszych parawioślarzy. Jolanta Majka i Michał Gadomski w dwójce dopłynęli do mety na czwartej lokacie (08:15.98). Na piątej lokacie zakończyła męska czwórka. Łukasz Posyłajka, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Emilian Jackowiak finiszowali z czasem 05:58.94.

W finałach B mogliśmy oglądać w jedynce Jessikę Sobocińską, która wygrała (07:51,69) i zakończyła zmagania na siódmej pozycji. Drugi z naszych jedynkarzy – Łukasz Sawicki uplasował się na drugim miejscu w finale B (07:17.55), co ostatecznie dało mu ósmą lokatę. W dwójce kobiecej Anna Potrzuska i Barbara Jęchorek zajęły ostatnią, piątą pozycję. Końcowo zostały sklasyfikowane poza czołową dziesiątką. Taką samą lokatę, tyle, że u mężczyzn uzyskali Wiktor Chabel wraz z Michałem Szpakowskim (06:40,06).

Trzech polskich reprezentantów wystąpiło też w finałach C. Piotr Płomiński w jedynce wygrał ten finał z rezultatem 07:03.96 i zajął ostatecznie trzynaste miejsce. Dwójka męska w zestawieniu Krzysztof Kasparek i Szymon Pośnik dopłynęła na czwartym miejscu w finale C, co dało im łącznie lokatę poza top piętnaście Mistrzostw Europy.

Nasi wioślarze zatem kończą rywalizację na Mistrzostwach Europy z jednym złotem, w czwórce podwójnej mężczyzn (Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański).