Iga Świątek w finale Roland Garros! Polka pokonała Brazylijkę (6:2 7:6(7)), tym samym broniąc fotel liderki rankingu WTA.

Przed rozpoczęciem meczu półfinałowego, miała miejsce minuta ciszy, upamiętniająca ofiary dzisiejszego ataku nożownika w Annecy.

Pierwszy set przebiegł bez większych problemów dla raszynianki. Świątek podwójnie przełamała swoją rywalkę i wygrała 6:2. Drugi set był z pewnością bardziej wyrównany. Panie zakończyły go tie-breakiem, którego wygrała Polka, zamykając mecz.

Drugi półfinał zakończył się niespodziewaną porażką Białorusinki Aryny Sabalenki. Pierwsze dwa sety meczu musiały być rozstrzygane w tie-breaku, trzeci set, mimo w pewnym momencie stanu 2:5, wygrała Karolina Muchova. Czeszka, która obecnie znajduje się na 43. miejscu w rankingu WTA, zameldowała się w finale paryskiego turnieju.

Po półfinałach French Open już wiadomo, że Iga Świątek obroni fotel liderki WTA, niezależnie od zwycięstwa w finale turnieju.