Aleksandra Kowalczuk
Foto: olimpijski.pl

Dwudzieste szóste Mistrzostwa Świata w taekwondo olimpijskim zakończyły się dla polskich reprezentantów brakiem medalu. Najbliżej jego zdobycia była Patrycja Adamkiewicz (kat. -57 kg). 

Polacy do stolicy Azerbejdżanu udali się jedenastoosobowym składem. Większość naszych taekwondzistów kończyła rywalizację na pierwszej bądź drugiej rundzie zawodów. Taki los spotkał wszystkich poza: Szaferskim, Adamkiewicz, Kowalczuk.

Na 1/4 finału zmagania zakończyła właśnie Patrycja Adamkiewicz, o której pisaliśmy już wcześniej. Duże nadzieję wiązane były również z Aleksandrą Kowalczuk, ale Polka odpadła już w 1/8 finału z Marokanką Fatima-Ezzahra Aboufaras, z którą przegrała również podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata na tym samym etapie.

Do drugiej rundy MŚ awansował Mikołaj Szaferski (kat. +87 kg), ale tam musiał się już pożegnać z rywalizacją po przegranej z Turkiem Emerym Ateslegiem. Szybko zmagania zakończyli, bo już na pierwszej rundzie: Anita Kamińska (kat. -46 kg), Julia Szpak (kat. -62 kg) i Łukasz Cudnoch (kat. -74 kg).

Następne Mistrzostwa Świata w taekwondo olimpijskim odbędą się za dwa lata w Chinach (Wuxi). Polacy już od 2001 r. czekają na medal wywalczony w tej randze imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!