W 1/8 finału WTA 250 w Nottingham Magda Linette przegrała z Brytyjką Jodie Burrage 0:2. Poznanianka zatem nie zmierzy się w ćwierćfinale z Magdaleną Fręch.

Szczególnie szkoda pierwszego seta w wykonaniu Linette, która szybko przełamała i po chwili prowadziła już 3:0. Niestety Polka straciła z czasem swoją skuteczność, a rywalka zaczęła się rozkręcać. Szczególne widoczne było to u niej w polu serwisowym. Polska tenisistka nie raz miała problemy z odbiorem piłki i returnem. Nie dość, że Brytyjka dogoniła Magdę Linette odbierając jej podanie na 6:5 to jeszcze ostatecznie zwyciężyła z nią 7:5, po własnym serwisie.

W drugim secie poznanianka była trochę dalej od zwycięstwa w porównaniu do inaugurującej partii. Szczególnie, że już początek nie zapowiadał się dla niej najlepiej. Burrage przełamała Polkę, a następnie wygrywała przy własnym serwisie. Dopiero w czwartym gemie Linette ocknęła się i odebrała podanie swojej przeciwniczce. Do tego dorzuciła jeszcze dwa gemy i odrobiła całość strat (3:3). Jej radość nie mogła trwać długo, bo kolejne trzy trafiły już na konto rywalki, głównie przez wracające jak bumerang problemy z returnem. Magda Linette przegrała 3:6 i w całym spotkaniu 1/8 finału 0:2. Zatem wiadomo już, że przeciwniczką Magdaleny Fręch w ćwierćfinale będzie 131. w rankingu WTA Brytyjka – Jodie Burrage.