Po czwartkowym zwycięstwie nad Niemkami i zapewnieniu sobie awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów, Polki nie zwalniają tempa, o czym w dzisiejszym meczu przekonały się Bułgarki. Biało-czerwone odniosły 9 zwycięstwo w tegorocznej edycji VNL, pokonując reprezentację Bułgarii 3:1.

Pierwszą partię Polki rozpoczęły od efektownego prowadzenie 4:0. Następnie powiększały swoją przewagę (7:2) i wydawać by się mogło, że nic złego nie może się wydarzyć. Bułgarki grały jednak bardzo cierpliwie, konsekwentnie i w efekcie tego odrobiły stratę. W końcówce biało-czerwone miały nawet 3 piłki setowe, ale wszystkie zostały przez nasze rywalki wybronione. Gra toczyła się na przewagi, a seta skończył skutecznym atakiem skończyła Maria Yordanova. Bułgarki wygrały pierwszą partię 28:26.

Na początku drugiej odsłony znów rzucała się w oczy rażąca nieskutecznosć polskiej drużyny. Polki nie potrafiły odskoczyć rywalkom i mimo prowadzenia 8:6 rywalki z nawiązką zdołały stratę odrobić i prowadziły 10:8. W połowie seta po asie serwisowym Olivii Różański, biało-czerwone prowadziły 15:12. Chwilę później Bułgarki znów wyrównały, bo na prawym skrzydle zablokowana została Martyna Łukasik. Chwilę później punktem bezpośrednio z zagrywki popisała się Yordanowa, a blok obiła Marinova i Bułgarki prowadziły 17:15.  W końcówce seta, po bloku Martyny Czyrniańskiej, Polki prowadziły 22:18. Drugą partię skończyła Magdalena Jurczyk. Polki wygrały 25:19, a w całym meczu doprowadziły do remisu (1:1).

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Polki odskoczyły jednak rywalkom na dwa „oczka” (7:5). Na moment Bulgarki zdołały się nieco zbliżyć, ale Olivia Różański efektownym atakiem z prawego skrzydła znów wyprowadziła naszą kadrę na dwupunktowe prowadzenie. W połowie seta Polki – podobnie jak w końcówce drugiej partii – zaczęły powiększać zaliczkę, która po asie serwisowym Magdaleny Jurczyk wynosiła już 7 „oczek” (20:13). Seta skończył atakiem z drugiej piłki – Julia Nowicka. Podopieczne Stefano Lavariniego zwyciężyły 25:16, a w całym meczu objęły prowadzenie 2:1.

W czwartego seta zdecydowanie lepiej weszły reprezentantki Polski, które po dobrym ataku ze środka Jurczyk, prowadziły 8:3. W dalszej części seta biało-czerwone kompletnie zdominowały grę, a po autowym ataku Marinovej prowadziły już 15:8. W końcówce seta kolejnym skutecznym atakiem popisała się niezawodna Olivia Różański i podwyższyła prowadzenie na 22:14. Seta skończyła Joanna Pacak. Polki wygrały czwartą odsłonę 25:15, a cały mecz 3:1.

Kolejny mecz podopieczne Stefano Lavariniego rozegrają 2 lipca o godzinie 7:00, kiedy to zmierzą się z Koreą Południową.