Foto: WSG Tirol

Aleksander Buksa ponownie udał się na wypożyczenie w poszukiwaniu regularnej gry. W przyszłym sezonie Polaka zobaczymy w austriackiej Bundeslidze. 

Polski napastnik cały poprzedni sezon spędził na wypożyczeniach. Kolejno w Oud-Heverlee Leuven i Standard Liège. Do Leuven sprowadzony został latem, a do Genui powrócił zimą. Długo we włoszech miejsca nie zagrzał, bo już 29 stycznia wrócił do Belgii, tym razem do wspomnianego wcześniej St. Liège.

W ekipieLes Rouches” występował w drużynie U-23, gdzie w 14. meczach strzelił 4 gole. 

W samej Genui też za dużo nie pograł. W Serie A dostał szansę w raptem 4 spotkaniach, podczas których ani razu nie trafił do siatki ani nie zanotował asysty. W drużynie „Rossoblu” występował głównie w młodzieżówce (U-19), gdzie w sezonie 21/22 w 12 spotkaniach pokonywał bramkarza rywali trzykrotnie.

Nowym klubem Polaka będzie austriacki zespół WSG Tirol, którzy zeszłą kamapnię zakończył na 3. miejscu w lidze. „Jestem zachwycony, że Aleksander do nas dołączył i że umowa z Genoą doszła do skutku. Wszyscy jesteśmy przekonani, że Aleks może stać się czołowym napastnikiem w austriackiej Bundeslidze” – powiedział trener drużyny, Thomas Silberberger.

Wypożyczenie potrwa do końca sezonu i nie zawiera opcji wykupu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!