Iga Świątek

Iga Świątek pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić w IV rundzie  i awansowała po raz pierwszy w karierze do ćwierćfinału Wimbledonu, w którym zmierzy się z Ukrainką Eliną Svitoliną.

Iga Światek już na początku seta miała trzy szanse na przełamanie rywalki, których nie wykorzystała. Przy prowadzeniu 2:1 Iga Świątek poprosiła o pomoc medyczną i po krótkiej przerwie gra została wznowiona. W czwartym gemie liderka rankingu ponownie stanęła przed szansą przełamania Bencić, która wybroniła się i doprowadziła do wyrównania. Szósty gem rozpoczął się od skutecznej akcji Bencić jednak po chwili Świątek miała dwie piłki setowe, których nie wykorzystała i Szwajcarka doprowadziła do wyrównania. W dwóch kolejnych gemach wygrywały zawodniczki serwujące, a o zwycięstwie w pierwszym secie zadecydował tie-break, w którym lepsza okazała się Belinda Bencić.

Liderka rankingu drugiego seta rozpoczęła od przełamania i po chwili prowadziła już 2:0. Szwajcarka przy własnym serwisie nie popełniała błędów, pewnie wygrała gema podobnie jak 21-letnia Świątek. Raszynianka w szóstym gemie dała się po raz drugi w meczu przełamać i Szwajcarka doprowadziła do wyrównania 3:3. W dwunastym gemie Belinda Bencić miała dwie piłki meczowe, których nie wykorzystała i najlepsza polska tenisistka doprowadziła do wyrównania 6:6. W tie-breaku 21-Świątek grała pewnie i wygrała 7:2 i doprowadziła do wyrównania.

Decydujący set rozpoczął się od wygranego seta do 0 przez Świątek, a odpowiedź rywalki była natychmiastowa i po chwili na tablicy wyników widniał remis. W trzecim gemie Świątek obroniła break pointa, a w kolejnym gemie udało jej się przełamać Szwajcarkę i wyjść na prowadzenie 3:1. Iga miała problemy z utrzymaniem podania w siódmym gemie, jednak wygrała i wyszła na prowadzenie 5:2. W kolejnym gemie Światek pomimo kłopotów wygrała gema i awansowała po raz pierwszy w karierze do ćwierćfinału Wimbledonu.