Magda Linette
fot: sportskeeda.com

Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą przegrały z Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden w II rundzie debla i pożegnały się z Wimbledonem.

W pierwszym secie Polsko-Amerykańska para podanie straciła przy serwisie Pery w trzecim gemie i jak się okazało, był to gem kluczowy dla losów pierwszego seta, w którym lepsze okazały się Brytyjki, które do drabinki głównej dostały się poprzez kwalifikacje.

W drugim secie rywalki miały w szóstym gemie trzy break pointy, które obroniły Linette i Peta. Po raz drugi w tym spotkaniu podanie oddała nasz reprezentantka wraz z Amerykanką przy stanie 4:4, popełniły podwójny błąd i przegrywały 4:5, a po chwili Bains i Lumsden zakończył pojedynek trwający godzinę i dwanaście minut.

II runda:

Naiktha Bains (Wielka Brytania) / Maia Lumsden (Wielka Brytania) – Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:4, 6:4