Rafał Bondaruk/Polski-Sport.com

W meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Raków Częstochowa, po dobrej grze – szczególnie w drugiej połowie – skromnie pokonał Florę Tallinn 1:0. Zwycięsto „Medalikom” zapewnił Vladyslav Kochergin.

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy wyraźną dominację Rakowa. Częstochowianie pewnie rozgrywali piłkę i nie pozwalali rywalom zbliżyć się do bramki Vladana Kovačevicia. W 16. minucie po świetnym rozegraniu na małej przestrzeni strzał oddał Nowak, ale Grunvald był na posterunku i odbił piłkę. Mimo dominacji, „Medaliki” nie były w stanie przypieczętować swojej przewagi golem. Rakowowi brakowało dokładności, a w ostatnim kwadransie korzystała z tego Flora Tallinn. W 37. minucie goście stworzyli sobie najgroźniejsza sytuację w pierwszej połowie. Najpierw z pierwszej piłki na dalszy słupek uderzał Miller, ale dobrze piłkę sparował Kovačević. Futbolówka spadła jednak pod nogi Reinkorta, ale golkiper gospodarzy szybko pozbierał się po pierwszej interwencji i obronił dobitkę ratując tym samym Raków od straty bramki. Pierwsza połowa nie przyniosła nam już żadnych bramek.

Na początku drugiej połowy gospodarze w końcu wyszli na prowadzenie. W 54′ z dystansu uderzył Kochergin. Futbolówka jeszcze niefortunnie odbiła się od jednego z obrońców gości i wpadła do siatki mijając bezradnego golkipera Flory. Częstochowianom wciąż brakowało dokładności w kluczowych momentach. W drużynie „Medalików” bardzo dobrze funkcjonował środek pola, co w takich meczach jest bardzo ważne. W 76′ Yeboah kapitalnie zszedł do środka i uderzył na dalszy słupek. Piłka przeleciała jednak minimalnie obok słupka. Raków miał ten mecz pod kontrolą i to gospodarze dyktowali warunki. W meczu nie padło już więcej bramek, zatem do Estonii piłkarze Rakowa pojadą z jednobramkową zaliczką.

Rewanż zostanie rozegrany 18 lipca o 19:00 w Tallinnie.