Piotr Kantor i Jakub Zdybek awansowali do półfinału turnieju Beach Pro Tour Challenge rozgrywanego w portugalskim Espinho po zwycięstwie nad litewską parą Stankievicius/Knasas.

Pierwszy set był wyrównany, jednak polski duet po błędach przeciwnika wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Po chwili dobra gra na zagrywce poskutkowała prowadzeniem 19:15 i ostatecznie zwycięstwem w secie otwierającym spotkanie 21:15.

W drugiej partii podobnie jak w pierwszej w początkowej fazie toczyła się wyrównana gra, a Polska para odskoczyła od rywali na trzy punkty i prowadziła 18:15. Niestety Litwini zaczęli wykorzystywać kontrataki i doprowadzili do remisu i po chwili mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie.

W trzeciego seta lepiej weszli rywale, którzy prowadzili 4:2. Po dobrej grze w obronie Jakuba Zdybka Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie 7:6. W nerwowej końcówce lepiej spisali się nasi reprezentanci, którzy wygrali 15:13 i awansowali do półfinału.

Kantor/Zdybek (Polska) – Stankevicius/Knasas (Litwa) 2:1 (21:15, 19:21, 15:13)