fotto: pzps.pl

Reprezentacja Polski do lat 21 stanęła na wysokości zadania, dwoma weekendowymi zwycięstwami kończąc Mistrzostwa Świata w Manamie. Szczególny smak ma dzisiejsze zwycięstwo z Brazylią 3:1, które daje Biało-Czerwonym ostatecznie 5. miejsce na świecie. Po nie nadzwyczajnej w wykonaniu naszych młodych reprezentantów drugiej fazie mistrzostw, Polacy wyciągnęli więc najwięcej z tego turnieju, co tylko mogli.

Polska drużyna pewnie rozpoczęła niedzielne spotkanie. Za dobrą postawę w polu serwisowym należy pochwalić Kamila Szymenderę 3:0. Brazylijczycy jednak szybko wyrównali wynik, dzięki dobrej grze w bloku 5:5. Od tego momentu obie drużyny grały równo. W połowie seta na boisku świetnie spisywał się Aliaksei Nasevich, który skutecznie kończył każdą akcję 15:13, 16:14. W ostatnich minutach partii obie drużyny nie wystrzegały się błędów. Ostatecznie pierwszą część spotkania wygrali polscy siatkarze. Ostatni punkt na konto Polaków, kiwką, zdobył Piotr Śliwka 25:22.

Gra na początku drugiej partii była wyrównana 6:6. Żadna z drużyn w dalszym ciągu nie potrafiła zbudować sobie pewnej przewagi 11:11 i 17:17. Dopiero w końcówce przez kilka błędów popełnionych przez polskich zawodników, rywalom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie 22:19. Dzięki tej przewadze, Brazylijczykom udało się wygrać drugiego seta 25:21.

Polacy nie mieli zamiaru się poddawać. Już od początku kontrolowali grę na boisku 4:1 i 7:2. Drużyna z Brazylii szukała sposobu na zatrzymanie przeciwników, jednak nieskutecznie 5:11 i 10:16. Polacy do końca kontynuowali swoją dobrą siatkówkę, przez co pewnie wygrali do 17. Za znakomitą grę w tej partii należy wyróżnić m.in Nasevicha i Szymenderę.

Biało-Czerwoni kończą turniej mistrzowski w Manamie na 5. pozycji, co trzeba mimo wszystko uznać za wartościowy rezultat.

Polska – Brazylia 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:22)

Polska: Nasevich Aliaksei, Szymendera Kamil, Śliwka Piotr, Majchrzak Jakub, Kufka Mateusz, Kubicki Kajetan.

Brazylia: Bergmann Lukas Felipe, dos Santos França Maicon, Oliveira Morais do Nascimento Thiery Fellipe, dos Santos Lima João Vitor, Amorim da Silva Souza Guilherme, Cardoso Gustavo, Alves da Silva Bryan Lucas, Guedes de Paula Henrique, Bento Buczmiejuk Arthur.

Źródło: pzps.pl