fot/ Sturm Graz/Daniel Goetzhaber

Polski napastnik Szymon Włodarczyk zaliczył debiut marzenie. W swoim nowym zespole SK Sturm Graz podczas pierwszej rundy Pucharu Austrii ustrzelił hatrricka.

Takie spektakularne inauguracje nie zdarzają się często. Głównym aktorem w meczu przeciwko SAK Celovec/Klagenfurt był Szymon Włodarczyk. Napastnik zadebiutował kompletując w czterdzieści osiem minut hattricka. Strzelanie rozpoczął w piętnastej minucie, kolejnego gola dołożył w dwudziestej siódmej, a dzieła dokończył w sześćdziesiątej trzeciej. Jego zespół zwyciężył wysoko (7:2) z czwartoligowym zespołem i awansował do drugiej rundy Pucharu Austrii. Były piłkarz Legii Warszawa na boisku przebywał do 64. minuty, po czym został zmieniony przez Jakoba Jantschera.

Podczas meczu wystąpiło niebezpieczne zjawisko pogodowe (burza), która przerwała spotkanie w 31. minucie na ponad trzydzieści minut. Po tym piłkarze wrócili na murawę i dokończyli rozgrywki.

Mecze drugiej rundy Pucharu Austrii odbędą się w dniach 26-28. sierpnia.

I. runda Pucharu Austrii:

SAK Celovec/Klagenfurt – SK Sturm Graz 2:7 (1:3)

15′ 0:1 Szymon Włodarczyk

18′ 0:2 Otar Kiteishvili

27′ 0:3 Szymon Włodarczyk

34′ 1:3 Izidor Kamsek

51′ 1:4 Jon Gorenc Stankovic

58′ 1:5 Tomi Horvat

63′ 1:6 Szymon Włodarczyk

79′ 1:6 Jakob Jantscher

82′ 2:7 Kristjan Sredojevic