Fot: polswim.pl

Ksawery Masiuk zajął szóste miejsce w wyścigu finałowym podczas Mistrzostw Świata na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Z awansu do półfinału cieszył się Krzysztof Chmielewski, który wystąpi w finale 200 metrów stylem motylkowym.

Masiuk do finału wszedł z siódmym wynikiem i nie był stawiany w roli faworyta do zdobycia medalu. Po pierwszych 50 metrach Masiuk sklasyfikowany był na pierwszym miejscu z przewagą 35 setnych sekundy nad Xu Jiayu. Wraz z kolejnymi metrami Polak zaczął tracić sił i ostatecznie ukończył wyścig na szóstym miejscu z czasem 52.92 s, a pierwsze miejsce wywalczył Amerykanin Ryan Murphy (52.22 s).

Krzysztof Chmielewski swój bieg półfinałowym ukończył na trzecim miejscu z czasem 1.55,02 , a wyścig wygrał Japończyk Tomoru Honda (1.54,21), który wyprzedził Hiszpana Arbidel Gonzalez (1.54,99).