Iga Światek pokonała w pierwszej rundzie turnieju BNP Paribas Open Nigine Abduraimovą z Uzbekistanu 6:4, 6:3 i awansowała do kolejnej rundy.

Rozstawiona z numerem pierwszym Światek przełamała rywalkę w piątym gemie, a w kolejnym miała problem z utrzymaniem własnego serwisu. Udało się to po wybronieniu dwóch break pointów. Abduraimova przełamała liderkę rankingu WTA w czwartym gemie i doprowadziła do wyrównania (4:4). Polka po tym jak straciła gema, szybko przełamała rywalkę, a następnie wygrała gema przy własnym serwisie i całego seta 6:4.

Drugi set to pewna gra Raszynianki, która przełamała dwukrotnie rywalkę i prowadziła już 5:1. W siódmym gemie Świątek miała trzy piłki meczowe, których nie wykorzystała i przegrała gema. Przy własnym serwisie niespodziewanie została przełamana (5:3). Po słabym gemie liderka rankingu przy serwisie rywalki pewnie wygrała gema i całego seta 6:3 i awansowała do drugiej rundy turnieju rozgrywanego w Warszawie.