TENIS

Maja Chwalińska i Jessika Ponchet przegrały w pierwszej rundzie debla turnieju 7:6 (3), 7:5 z Ankitą Rainą i Yue Yuan.

W pierwszym secie gra była wyrównana, jednak w czwartym gemie Chwalińska oraz Ponchet dały się przełamać dla rywalek, które wyszły na prowadzenie 3:1. Po chwili było 4:4 po przełamaniu w drugą stronę. Polsko-francuska para w dziesiątym gemie miała piłkę setową, której nie wykorzystała, a w kolejnym gemie zostały przełamane i o końcowym zwycięstwie w pierwszej partii zdecydował tie-break, w którym lepsze okazały się rywalki.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym gra była rwana i po drobnych momentach parą zdarzały się proste błędy. Niestety Chwalińska i Ponchet zostały trzykrotnie przełamane i przegrał drugiego seta 7:5 i odpadły z dalszej rywalizacji.

I runda debla:

Ankita Raina/Yue Yuan (Indie/Chiny) – Maja Chwalińska/Jessika Ponchet (Polska/Francja) 7:6 (3), 7:5