ALEKSANDRA MIELNICKA fot. FIBA

Zły początek spotkania przesądził o porażce Biało-Czerwonych w pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 20 kobiet. Na inaugurację turnieju Polki przegrały ze Szwecją 63:67.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Szwedki. Szybko objęły prowadzenie 9:2. Trafienia trzypunktowe naszych rywalek nadawały ton grze. W drugiej odsłonie reprezentantki Szwecji zagrały skuteczniej co pozwalało im uciec piętnaście oczek (31:16) w siedemnastej minucie. Po zmianie stron kwarta była bardziej wyrównana, ale nasze dziewczyny nie mogły przełamać rywalek. W czwartej odsłonie nasze dziewczyny zaczęły powoli gonić rywalki. Na niespełna 1,5 minuty po punktach Aleksandry Mielnickiej było 65:63. Niestety nic więcej nie udało się ugrać.

Szwecja – Polska 67:63 (16:7, 25:21, 20:22, 6:13)