fot: UFC

Jan Błachowicz stoczył wyrównany pojedynek z Alexem Pereirą podczas UFC 291 w Salt Lake City. Niestety sędziowie niejednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Brazylijczyka.

Od początku pojedynku to Błachowicz próbował przejąć inicjatywę i sprawdzić rywala do parteru, który umiejętnie się bronił. W pewnym momencie rywal dał się sprowadzić do parteru i w pewnym momencie Polak próbował duszenia, które zerwał rywal.

W drugiej rundzie walka toczyła się w stójce, a tam lepsze wrażenie sprawiał Pereira. Po ponad dwóch minutach walki „Cieszyński Książę” sprowadził rywala do parteru. Niestety rywal zdołał się podnieść i zaatakował, a większość ciosów okazała się celnych.

W ostatnim starciu walka była wyrównana, a każdy z zawodników próbował przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce Polakowi udało się obalić Brazylijczyka, a po chwili walka dobiegła końca.

O zwycięstwie Alexa Pereiry zdecydowali sędziowie, którzy punktowali: 29-28, 28-29, 29-28. Dla 40-letniego Błachowicza była to dziesiąta porażka w karierze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!