Europejski Festiwal Młodzieży w słoweńskim Mariborze zakończony! Polacy ostatniego dnia rywalizacji zdobyli dwa medale: złoto w tenisie i brąz w koszykówce 3×3.

Antoni Kasperski i Jan Sadzik po szczęśliwym awansie do finału (bez gry) pokonali Rumunów 2:1. Alejandro Berge i Yannick Alexandrescou potrafili im się przeciwstawić tylko w drugim secie (4:6). Pozostałe dwa padły łupem polskich tenisistów (6:1, 10:6), co wystarczyło do zdobycia złota.

Walka o brązowy medal czekała też polskie szczypiornistki. Nasze reprezentantki pokazały świetną grę w meczu z Holenderkami i rozbiły je 26:17.

Niewiele do medalu zabrakło Zuzannie Wiernickiej. Polska biegaczka na 1500. metrów dotarła do mety z czwartym czasem 4:22,08. Siódme miejsce w pchnięciu kulą zajęła Julia Michałowska. Tą samą lokatę tyle, że w skoku wzwyż wywalczyła Maja Słodzińska. W finale rzutu dyskiem ósmy był Jakub Rodziak.

Na uwagę zasługuje też piąte miejsce naszych siatkarzy, którzy ostatniego dnia zmagań pokonali bez straty seta reprezentację Słowenii (3:0). Ósme miejsce przypadło panią, po przegranej z Turcją 0:3.

Reprezentacja Polski wyjeżdża ze Słowenii z piętnastoma krążkami (sześć złotych, trzy srebrne i sześć brązowych). Dorobek ten dał dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej.