Hurkacz Tiafoe

W ćwierćfinale WTA 500 w Waszyngtonie Hubert Hurkacz & Frances Tiafoe mierzyli się z parą brytyjsko-fińską Lloydem Glasspoolem i Harrim Heliovaarą. Polsko-amerykański duet przegrał w dwóch setach 0:2 i zakończył przygodę z turniejem w Waszyngtonie.

Godzina i trzynaście minut tyle wystarczyło Glasspoolowi i Heliovaarze aby wyeliminować z dalszej rozgrywki Hurkacza i Tiafoe. Już w pierwszym secie Brytyjczyk i Fin pokazali swoją dominację przełamując w drugim gemie. Następną szansę mieli do tego w czwartym, ale nie wykorzystali dwóch breakpointów. Mimo wszystko jeden odbiór podania wystarczył w tym secie do zwycięstwa 6:3.

W drugiej partii rywale nie dali rady ani razu odebrać serwisu Hurkaczowi i Tiafoe. Co więcej to polski i amerykański tenisista mieli na to okazję w jedenastym gemie. Niestety mimo wywalczenia breakpointa nie potrafili go skończyć na swoją korzyść. Tym sposobem musiało dojść do rozstrzygającego tie-breaka. W nim tylko raz serwis stracili Glasspool i Heliovaara, a później dwa razy przytrafiło się to Hurkaczowi i Tiafoe, co zadecydowało o przegranej 5-7 i w całym ćwierćfinale 0:2.

1/4 finału deblowego ATP 500 w Waszyngtonie:

Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara – Hubert Hurkacz/Frances Tiafoe 2:0 (6:3, 7:6 [7-5])