foro: volleyballworld.com

Drugi mecz  młodych siatkarek reprezentacji Polski i drugie zwycięstwo zanotowane w potyczce z Koreą Południową w Mistrzostwach Świata do lat 19. Sporą przewagę na parkiecie Biało-Czerwone udokumentowały trzysetowym zwycięstwem, które po dwóch dniach rywalizacji osadza ich na fotelu lidera grupy D w chorwackim Osijeku.

Polki zagrały przeciw reprezentacji z Azji z jeszcze większym zębem niż na inaugurację z Meksykiem i nie dały rywalkom żadnych szans. Polki wykorzystały swoje walory fizyczne w stosunku do Koreanek, szczególnie górując w grze na siatce. Każdy set był pod kontrolą polskiej ekipy, w praktyce od jego początku do finiszu. Spotkanie z Koreą było ważnym preludium w kontekście walki z trudniejszymi przeciwniczkami – kandydatami do medali w czempionacie. Pierwsze z takich starć już jutro – Polki zagrają z Serbkami.

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)

Polska: Zuzanna Suska, Agata Milewska, Zofia Sobanty, Amelia Dombrowska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Martyna Podlaska, Aleksandra Adamczyk, Karolina Feliks, Nadia Siuda, Zofia Brzoza

Korea Południowa: Eunji Shin, Lee Jua, Kim Sebeen, Jeon Sumin, Lee Jiyun, Park Subin, Baek Chaehee, Kim Daeun, Bae Chaeeun, Jeong Suji, Gwak Seon Ok, Yu Garam, trenerka:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!