Stępiński

Polski napastnik Mariusz Stępiński (Aris Lemessou) poczuł się jak ryba w wodzie w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W meczu rewanżowym z BATE Borysów wpisał się na listę strzelców w 74. minucie, a do tego dołożył jeszcze asystę.

Udany wieczór ma za sobą Mariusz Stępiński wraz ze swoją drużyną Aris Lemessou, która jest już pewna przepustki do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

Polak wszedł na boisko na drugą połowę za Gabończyka Babicka. W 56. minucie popisał się asystą przy golu Leo Bengtssona, a w 74. minucie przypieczętował swój występ bramką. Dla polskiego napastnika to drugie trafienie w tych rozgrywkach. W barwach Arisu zagrał też Karol Struski. Polski pomocnik został zmieniony w 57. minucie przez Veljko Nikolica.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Cypru 5:3. W pierwszym meczu wynik był jeszcze wyższy – 6:2. W trzeciej rundzie Aris Lemessou podejmie zwycięzcę z pary Karabach Agdam – Raków Częstochowa.

II. runda eliminacji do Ligi Mistrzów: (mecz rewanżowy)

BATE Borysów – Áris Lemessoú 3:5 (1:3)

0:1 8′ 0:1 Shavy Babicka

25′ 1:1 Valeriy Gromyko (rzut karny)

26′ 1:2 Yannick Gomis

35′ 1:3 Caju

48′ 2:3 Alexander Martynov

56′ 2:4 Leo Bengtsson (asysta Mariusza Stępińskiego)

74′ 2:5 Mariusz Stępiński

90+3′ 3:5 Denis Laptev (rzut karny)