W swoim trzecim meczu na Mistrzostwach Świata U-19, reprezentacja Polski pod wodzą Waldemara Kawki pokonała młodzieżową drużynę Serbii 3:2.

Szybko, łatwo i przyjemnie. Tak można opisać pierwszą odsłonę w wykonaniu młodzieżowych reprezentantek Polski. Biało-czerwone cały czas kontrolowały grę i nie dały rywalkom żadnych szans. Polki dużo lepiej prezentowały się w ataku i na bloku, a zagrywka wycelowana w serbską libero skutecznie odrzucała rywalki od siatki. Pełna dominacja i wysokie zwycięstwo 25:13.

Początek drugiego seta był już bardziej wyrównany, a Serbkom udało się nawet przez chwilę objąć prowadzenie. Później jednak oglądaliśmy powtórkę z pierwszej partii. Polki przejęły inicjatywę i seryjnie zdobywały kolejne punkty. W obronie brylowała Zuzanna Suska, a w ataku bardzo dobrze wyglądała Zofia Sobanty. Zagrywka Serbek także nie robiła wrażenia na naszych przyjmujących. To wszystko złożyło się na efektowne zwycięstwo w drugiej partii 25:13.

W trzeciej partii oglądaliśmy zupełnie inną grę reprezentacji Serbii. Gra toczyła się punkt za punk. Mimo wyrównanego przebiegu seta, to w końcówce Serbki okazały się lepsze, odskakując na cztery punkty. Polki próbowały jeszcze stratę odrobić, ale na nic się to zdało. Podopieczne Waldemara Kawki uległy rywalkom w trzeciej odsłonie 22:25.

Czwarty set również nie potoczył się po myśli Polek. Serbki szybko objęły przewagę, a w dalszej części seta tylko ją powiększały. Biało-czerwone miały ogromny problem z kończeniem ataku, co wykorzystywały skuteczne na kontrach rywalki. Po słabej grze set zakończył się wynikiem 25:19 na korzyść młodych Serbek. O zwycięstwie decydował zatem tie-break.

Początek piątej partii był bardzo wyrównany. Polkom znów doskwierał problem skuteczności w ataku, a w obronie ich gra również nie wyglądała najlepiej. W połowie seta Serbki prowadziły 7:5. Kilka chwil później najpierw blokiem później skuteczną kiwką w środek boiska Martyna Podlaska zdobyła dwa punkty i dała naszej reprezentacji prowadzenie 10:9. Ostatecznie górą z tego pojedynku wyszła młodzieżowa reprezentacja Polski wygrywając w tie-breaku 15:13, a w całym meczu 3:2. Dla biało-czerwonych jest to już trzecie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata.