W swoim czwartym meczu na Mistrzostwach Świata U-19, Polki uległy dużo lepiej spisującej się w tym meczu reprezentacji Stanów Zjednoczonych 3:1.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Mimo tego, że nasze reprezentantki od początku musiały gonić wynik, to nie odpuszczały i przy wyniku 9:9 po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie. W szczytowym momencie zaliczka biało-czerwonych wynosiła 3 „oczka” (14:11). Amerykanki szybko jednak złapały kontakt i wróciliśmy do gry punkt za punkt. Końcówkę lepiej rozegrały jednak Polki, które wygrały pierwszą odsłonę 25:23.

W drugą partię Polki weszły całkiem nieźle, bo dzięki skutecznemu atakowi Zofii Sobanty prowadziły 4:2. Niestety w dalszej części spotkania podopieczne Waldemara Kawki ani razu już nie zbudowały sobie żadnej zaliczki. Amerykanki natomiast dość szybko doprowadziły do wyrównania, a później przejęły kontrolę nad meczem. Reprezentantki USA stopniowo powiększały przewagę, której nasze siatkarki nie były już w stanie odrobić. Drugi set zakończył się pewną wygraną Stanów Zjednoczonych 25:16.

Trzecia partia również nie rozpoczęła się dla naszych siatkarek najlepiej. Amerykanki już na początku seta wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę, a Polki cały czas nieudolnie próbowały dogonić rywalki. Biało-czerwonym udało się wybronić nawet 3 piłki setowe, ale to nie wystarczyło. W trzecim secie znów lepsze były Amerykanki, wygrywając 25:22.

Czwarta odsłona to ponownie dominacja młodzieżowej reprezentacji USA. Amerykanki wyglądały lepiej w praktycznie każdym elemencie, co już na początku seta poskutkowało wysokim prowadzeniem. Rywalki konsekwentnie powiększały swoją przewagę kończąc kolejne piłki. Polki uległy Amerykankom w czwartym secie 15:25, a w całym meczu 1:3. Jest to ich pierwsza porażka na trwających Mistrzostwach Świata U-19.