W ostatnim meczu fazy grupowej na Mistrzostwach Świata U-19 Polki po słabej grze, musiały uznać wyższość wyraźnie lepszej w tym starciu młodzieżowej reprezentacji Japonii, przegrywając 1:3.

Pierwsza partia nie rozpoczęła się dla młodzieżowych reprezentantek Polski najlepiej, bo od trzech punktów straty (1:4). Polki szybko odrobiły i wyszły na prowadzenie 6:4. Dalsza część seta była niezwykle wyrównana. Grę punkt za punkt oglądaliśmy do stanu 17:17, kiedy to podopieczne Waldemara Kawki przejęły inicjatywę. Cztery „oczka” z rzędu i w końcówkę Polki wchodziły z czteropunktowym prowadzeniem (21:17). Set zakończył się wynikiem 25:20 na korzyść biało-czerwonych.

Druga odsłona rozpoczęła się dla naszych kadrowiczek bardzo dobrze. Polki w pierwszej fazie seta wyglądały bardzo dobrzeco poskutkowało prowadzeniem 6:2. Od tego momentu coś się jednak w naszej grze popsuło… Japonki odrobiły stratę, a polki popełniały masę prostych błędów. Dalsza częśc partii toczyła się pod dyktando azjatek, które pewnie triumfowały w tym secie 25:19, a w całym meczu doprowadziły do remisu.

Trzeci set był w wykonaniu naszych reprezentantek wręcz tragiczny. Słaba gra na zagrywce, jeszcze gorsza w przyjęciu, brak współpracy rozgrywającej ze środkową i niemoc w skończeniu pierwszych akcji poskutkowało wysokim prowadzeniem rywalek praktycznie od początku seta. Polki nie były w stanie podjąć w tej odsłonie jakiejkolwiek walki i wysoko przegrały trzecią partię 15:25.

Początek czwartej partii mógł wskazywać na to, że Polki powalczą do końca o tie-breaka, ale no właśnie, mógł… Przy prowadzeniu 9:6 znów zaczęły pojawiać się błędy. Rażąca nieskuteczność w ataku znów sprawiłą, że Japonki wypracowały sobie bardzo dużą przewagę. Rywalki dobrze prezentowały się w obronie i były zabójczo skuteczne na kontrach. To wszystko złożyło się na pewne zwycięstwo młodych Japonek w tym secie 25:21, a w całym meczu 3:1.