W 1/8 finału Mistrzostw Świata do lat 19 Polki trafiły na młodzieżową drużynę Chorwacji. Podopieczne Waldemara Kawki po wyrównanej walce musiały uznać wyższość bałkańskiej ekipy przegrywając 2:3.

Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. To powiedzenie idealnie odzwierciedla grę polskiej reprezentacji w pierwszej partii. W pewnym momencie przewaga Chorwatek wynosiła już 3 punkty (7:10), ale Polki zdołały wrócić do gry i odmienić losy seta. Rywalki popełniały wiele prostych błędów np. przy ustawieniu. W obronie również grały bardzo pasywnie. Raz po raz dawały się zaskoczyć kiwkami naszej rozgrywającej – Aleksandry Walczak. Podopieczne Waldemara Kawki zwyciężyły w pierwszej odsłonie 25:21.

Drugi set w wykonaniu naszej reprezentacji był po prostu dramatyczny. Fatalna skuteczność w ataku, niemoc na zagrywce, beznadziejne przyjęcie. Do tego schematyczna gra, która sprawiała, że Chorwatki nie miały najmniejszych problemów z rozczytaniem intencji rozgrywającej polskiej drużyny. Nasze dzisiejsze rywalki seryjnie zdobywały punkty, a ich przewaga w pewnym momencie wynosiła nawet 15 punktów. Chorwatki znokautowały nas w drugiej partii wygrywając 25:10.

W trzeciej partii widzieliśmy już kompletnie inną grę Polek. Biało-czerwone już na początku seta objęły prowadzenie 5:0. Nasze reprezentantki powiększąły tylko swoją zaliczkę. Świetna seria na zagrywce Zofii Sobanty dobiła tylko bezradne Chorwatki. Polki pewnie wygrały trzeciego seta 25:14.

W czwartym secie Chorwatki wróciły do swojej dobrej dyspozycji i już na początku wyraźnie odjechały Polkom, które wciąż popełniały mase błędów. W końcówce biało-czerwone zdołały jeszcze nieco zniwelować stratę, ale set i tak zakończył się wysokim zwycięstwem młodych Chorwatek 25:19. O zwycięstwie decydował zatem tie-break.

Ostatni, decydujący o awansie do ćwierćfinału set był bardzo wyrównany. Polki nadal miały ogromne problemy ze skończeniem ataku, co Chorwatki w pewnym momencie zaczęły wykorzystywać. W końcowej fazie seta pojawiły się także problemy z przyjęciem co poskutkowało prowadzeniem chorwackiej drużyny 10:7. Po punktowym bloku Milewskiej, Polki zdołały doprowadzić do remisu 12:12. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 16:14 na korzyść reprezentacji Chorwacji, która może cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Polkom pozostała gra o miejsca 9-16.