W meczu fazy play-off o miejsca 9-12 na mistrzostwach świata w siatkówce kobiet U-19 Polki rozegrały pięć setów z Argentyną przegrywając końcowo 2:3. Uzyskany wynik sprawił, że Polska zagra o miejsce jedenaste. Najskuteczniejszą w polskiej reprezentacji okazała się zdobywczyni dziewiętnastu punktów Amelia Dombrowska.

Pierwszy set był wyrównany do stanu (12:12). Punktowa zagrywka po stronie Polski sprawiła, że biało-czerwone prowadziły (16:12). Obie drużyny seriami zdobywały punkty w końcowych fragmentach seta. Zagrywka Argentynek sprawiła, że zawodniczki z Ameryki Południowej wyprowadzały skuteczne kontry i objęły prowadzenie w secie (18:17). Końcówka należała do polskiego zespołu. Biało-czerwone zagrywką punktowały i wygrały seta (25:21).

W drugim secie walka punkt za punkt toczyła się do stanu (6:6). Polska zagrywka pozwoliła na objęcie prowadzenia w meczu (15:10). Argentyna nie tylko odrobiła straty, ale punktową serią (8:1) przy zagrywce objęła prowadzenie w meczu (17:16). Końcówka drugiej odsłony to walka punkt za punkt. Ostatecznie Argentyna wygrała seta (25:23) i doprowadziła do remisu 1:1.

Początek trzeciej partii to pojedynek na zagrywki. Argentyna prowadziła w secie (8:3). Polki doprowadziły szybko do remisu (8:8). Walka punkt za punkt toczyła się niemal do zakończenia seta. Zagrywka miała kluczowe znaczenie w końcówce seta, gdzie Argentyna wygrała partię (25:21) i prowadziła w meczu 2:1

Czwarty set był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi. Walka punkt za punkt toczyła się niemal do zakończenia seta. W końcówce seta Polki osiągnęły przewagę i wygrały partię (25:21) doprowadzając do remisu 2:2

W piątej partii znakomitym początkiem wykazała się Podlaska wykonująca skuteczne ataki. Jeden z nich doprowadził do remisu (2:2). Biało-czerwone nie uniknęły błędów własnych i to Argentyna objęła prowadzenie (5:2) po atakach Barbero. Kluczowy do zwycięstwa Argentyny okazał się szczelny blok. Argentyna systematycznie powiększała przewagę i wygrała tie-breaka (15:8) oraz cały mecz 3:2.