fot: Piotr Cichowski/Polski-Sport.com

W pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał Spartaka Tranava 2:1.

W pierwszej połowie spotkania obydwie drużyny miały swoje okazje, jednakże żadna ze stron nie wykorzystała swoich sytuacji.

W drugą połowę bardzo dobrze wszedł poznański Lech. W 46. minucie piłkę do bramki władował Filip Marchwiński. W 63. minucie swoimi umiejętnościami popisał się za to ulubieniec lechitów Kristoffer Velde. Lech prowadził już 2:0. Pod koniec meczu doszło do rozprężenia w szeregach Kolejorza. W 87. minucie poznaniacy stracili bramkę. Gola strzelił Stetina.

Mecz zakończył się stanem 2:1. Lech posiada zaliczkę jednego gola przed wyjazdem na Słowację. Rewanż już w kolejny czwartek.